Ohlédnutí za čtvrtým ročníkem seriálu MTB Biatlon

16.10.2018 19:30

Čtvrtý ročník seriálu MTB Biatlon, který úspěšně kombinuje střelbu s jízdou na horském kole, byl zakončen nedělním sedmým závodem v kempu Diana v Ejpovicích.

Sedm letošních zastavení nabídlo stejně jako v letech minulých zajímavé souboje na tratích i střelnicích.

Zpestřením letošního ročníku byla vypsaná střelecká soutěž v kategoriích Junior (zvítězila Sally Blanková) a Expert (zvítězil Marcel Beran).

Celkem se letos na start postavilo 565 startujících. Nejvíce 98 bikerů a bikerek sešlo na úvodním závodě v Přešticích, nejméně 59 startujících bylo již tradičně o prázdninách v Postřekově.

Loňský historický rekord počtu startujících (107 bikerů a bikerek) z Chrástu u Plzně zůstal nepřekonán.

Mistrovství Plzeňského kraje v MTB biatlonu, na kterém se premiérově rozdávaly i mistrovské dresy, se jelo začátkem září v Chrástu u Plzně.

Slavnostní vyhlášení proběhne společně se seriálem Talent Cup v sobotu 16. listopadu 2018 v Sokolovně v Přešticích.

Na pohár pro vítěze se v jednotlivých kategoriích mohou už nyní těšit:

Magdalena Rutarová (kategorie U9ž žákyně)
Danny Blank (kategorie U9m žáci)
Sally Blanková (kategorie U11ž žákyně)
Bartoloměj Hurda (kategorie U11m žáci)
Nela Jedličková (kategorie U13ž žákyně)
František Košťálek (kategorie U13m žáci)

Kompletní konečné pořadí naleznete zde.

A jak vypadal letošní ročník řečí čísel?

Nejvíce 361 bodů na celkové vítězství potřeboval Luboš Jedlička (kategorie M35 muži). Naopak Adéla Chytilová (kategorie U15ž žákyně) potřebovala na celkové vítězství pouze 227 bodů.

Nejtěsnější rozdíl 5 bodů byl v kategorii U13ž žákyně mezi Nelou Jedličkovou a Karolínou Rutarovou. Naopak největší rozdíl 86 bodů byl v kategorii Ž15 ženy mezi Janou Richterovou a Janou Vítkovou.

Čtyři kategorie ovládl COPR TJ Přeštice, dvě kategorie ovládli 2V Bikers Blovice a MS Bike academy racing. Po jedné kategorii ovládli Kola-bbm.cz, Bike club Město Touškov, CK Sport Beran Chrást a Velosport Domažlice.